Çarşamba, Mart 31, 2010

Bahar Ha Geldi Ha Gelecek Derken...

Ben yazı sevmem. En çok bu havaları seviyorum. Güneş tepende ama hava soğuk. Bir ömür boyu yaşayabilirim tahminim böyle. Bahar geldi ya artık bize ev yüzü görmek haram. Ofisden geldiğim gibi dışarı çıkıyoruz saat 8-8:30 gibi giriyoruz eve. Saatlerin ileri alınmasıyla uyku düzenide allak bullak. Saat 8:30 da yatağa giren çocuk 9:30 dan önce yatağa girmiyor sabahda saat 7:45 gibi kalkıyor. Yaz tarifesine yavaş yavaş geçmek lazım 8:30 dan vazgeçip saat 9 da yatağa girmesi yeterli olacak.

Baharın tadını sonuna kadar hem Berkim hem ben çıkarıyoruz. Tırmanma hastalığı başladı, ileri düzeyde. Merdiven kullanmayı luzumsuz goruyor, her yere tırmanarak çıkmak en büyük zevki. Bazen öyle yerlerden tırmanıyor ki kalbim küt küt atıyor. Cesaretini köreltmek istemiyorum, zor yerlerden tırmandıkdan sonra iki elini havaya kaldırıp dünya kupasını havaya kaldırmışcasına "başardıııımm" diye bağırıyor, eee tabi bende eksik kalırmıyor hemen tezahüratları devreye sokuyorum kendimce.

Parka adım atar atmaz önce kum ile haşır neşir oluyor, hep böyleydi bakalım ne zamana kadar böyle kalacak. Her çocuğa olduğu gibi kum Berk için mutluluk kaynağı. Okuldan eve geldiğinde cepleri bile kum ile dolu oluyormuş. Okulda 4 saat vakit geçiriyor bunun yaklaşık birbuçuk iki saati dışarıda. Kar kış, yağmur çamur demiyorlar oynuyorlar. Belki de bundan çok seviyor okulu.

DSC_0161

page3

page

page2